عصر ایران: فرم صدور پیش سند املاک بر اساس قانون پیش فروش ساختمان ابلاغ شد
بر این اساس در حال حاضر افرادی که قصد پیش فروش ساختمان را داشته باشند می توانند بر اساس قانون پیش فروش ساختمان با مراجعه به دفاتر اسناد رسمی، پیش سند رسمی ملک مورد نظر را برای پیش خریدار صادر کنند که با این اقدام زنجیره فرآیند صدور پیش سند و اجرای این بند از قانون پیش فروش ساختمان امکان پذیر می شود.

ـــ پیش‌سند محضری پیش‌فروش ساختمان که پس از ابلاغ آیین‌نامه اجرایی قانون پیش‌فروش باید حدود یک‌سال قبل آماده و در اختیار دفاتر اسناد رسمی قرار می‌گرفت، سرانجام آماده و در دسترس سردفتران دفترخانه‌ها قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه‌وشهرسازی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اعلام کرد: فرم صدور پیش‌سند املاک بر اساس قانون پیش‌فروش ساختمان تهیه و به دفاتر اسناد رسمی کشور ابلاغ شد. در پی درخواست وزارت راه‌وشهرسازی در تاریخ ۱۶ تیر امسال از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مبنی بر اجرای زیرساخت‌های ثبتی اجرای قانون پیش‌فروش ساختمان، این سازمان فرم تنظیم قرارداد مرتبط با این قانون را طراحی و تهیه کرده و در سامانه یکپارچه دفاتر اسناد رسمی قرار داده است.

بر این اساس در حال حاضر افرادی که قصد پیش‌فروش ساختمان را داشته باشند می‌توانند بر اساس قانون پیش‌فروش ساختمان با مراجعه به دفاتر اسناد رسمی، پیش‌سند رسمی ملک مورد نظر را برای پیش‌خریدار صادر کنند که با این اقدام زنجیره فرآیند صدور پیش‌سند و اجرای این بند از قانون پیش‌فروش ساختمان امکان‌پذیر می‌شود.

به موجب ماده «۳» قانون پیش‌فروش ساختمان مصوب ۱۲ دی ماه سال ۸۹ مجلس و تصویب آیین‌نامه اجرایی آن در هفت خرداد ۹۳ در هیات وزیران، پیش‌فروشنده ملزم به صدور پیش‌سند رسمی برای پیش‌خریدار در دفاتر اسناد رسمی است که در حال حاضر این فرآیند اجرایی شده و دفاتر اسناد رسمی آماده صدور این سند هستند.

منبع: دنیای اقتصاد

منبع : کانون سردفتران و دفتریاران استان یزد |فرم صدور پیش سند املاک بر اساس قانون پیش فروش ساختمان ابلاغ شد
برچسب ها : ساختمان ,اسناد ,پیش‌فروش ,رسمی ,صدور ,دفاتر ,دفاتر اسناد ,قانون پیش‌فروش ,پیش‌فروش ساختمان ,اسناد رسمی ,اساس قانون ,قانون پیش‌فروش ساختمان ,ا